Argentininis kalmaras

Argentininis kalmaras

Produkto kategorija

Žuvis

Produkto pavadinimas

Argentininis kalmaras 300/500

Gamintojo pakuotėmis

10 (Kg)

Kaina

62€/10kg

Produkto tipas

Šaldyta

Gamybos metodas

Sužvejota

Laikymo temperatūra

-18C

Kilmės šalis

Argentina

Lot. pavadinimas

Dosidicus Gigas

Aprašymas

Kalmarai priklauso galvakojų moliuskų būriui. Minta žuvimis bei vėžiagyviais. Jų mėsa beveik kaip jautiena. Paprastasis kalmaras (lot. Loligo vulgaris) užauga iki 50 cm ilgio. Aptakų kūną gaubia siaura nugarinė plokštelė –kriauklė, padengta raumeninga mantija. Kamaras turi 8 čiuptuvus, 2 ilgus čiuptuvėlius, kurių galuose yra siurbtukai. Jo kraujas yra mėlynos spalvos.

Pirkdami šaldytą kalmarą, atkreipkite dėmesį į kalmaro mėsos spalvą, kuri matyti pro odą – ji turi būti balta. Pati oda būna įvairios spalvos – nuo rausvos iki violetinės. Prieš gaminant, užšaldytą kalmarą pirmiausia reikia apipilti verdančiu vandeniu, tuomet jo oda susitrauks ir ją bus lengva nuimti, o tai padaryti būtina. Atitirpus kalmaro mėsai, pamerkite ją 3 minutėms į karštą, bet ne verdantį vandenį. Po to nulupkite odą rankomis. Prieš verdant kalmaro filė rekomenduojama išmušti mėsos plaktuku. Kalmarą galima virti, troškinti, kepti bei marinuoti.

Kalmaruose gausu jodo, kuris būtinas mūsų nervų sistemai ir skydliaukės veiklai, kad nesijaustume išsekę, nervingi ir jautrūs. Be to, juose yra nepakeičiamų aminorūgščių, o svarbiausia – vitamino PP, dėl kurio gerėja kraujotaka raumenyse ir tuo pačiu didėja fizinė ištvermė.